Novinky

Bátorkeszi Borfesztivál 2023

Gran Bacchus de Oro

Veľká zlatá medaila z Madridu - Concurso Internacional de Vinos Bacchus - pre Rizling vlašský 2020 93,6 bodov

27. miesto z 1700+ súťažných vzoriek
Víno najprv so striebrom z Viedne, neskôr zlato z Frankfurtu, teraz veľká zlatá doma (SZKALA Veľká cena Kamenice nad Hronom) a zo zahraničia (Španielsko)

347274727_197760189871501_5363040296458489620_n

Na dúšok s Petkom

AWC Vienna 2022 - **2 Stars Winery

6x SILVER medal 3x GOLD medal

 11 342 vín od 1 588 producentov zo 43 krajín sveta, prísny hodnotiaci systém a silná konkurencia – to všetko prináša najväčšia vinárska súťaž, ktorá sa koná vo Viedni. Napriek tomu, že striebro sa udeľuje od 87 bodov, zlatá len pri 90+, celé portfolio nám zabodovalo, zároveň pre dosiahnuté výsledky sme dostali vyznamenie **dvojhviezdičkové vinárstvo (z maximálne možných *** troch hviezdičiek). Spätná väzba od špičkových odborníkov, ako sme na tom vo svetovom merítku nás potešila a potvrdzuje minuloročné výsledky, keď sa nám podarilo dostať rovnako vysoké hodnotenia.

VINOTÉKA

Naše ocenené vína v časopise plného vína VINOTÉKA.

VINOBRANIE

2022

Aj keď to vo vinohrade počas roku nevyzeralo najlepšie, teraz, keď už je kľud aj v pivnici, nie je dôvod na nespokojnosť. Celoročné sucho potrápilo vinohrady, extrémne dažde počas zberu nás, no vína však vyzerajú nádejne.
Najprv čakanie so zberom skorších odrôd až do poslednej chvíle, aby prišlo čo najviac vyzreté hrozno dovnútra, potom dlhé upršané dni prežité s obavami a nakoniec boj s časom, aby sa neskoršie odrody v čo najlepšom zdravotnom stave dostali pod strechu. Neistota, rýchle rozhodnutia, fyzická a mentálna náročnosť – takto by sa dal zhrnúť tohtoročný zber.
Vo výsledných vínach sa však odráža odhodlanosť a tvrdá práca ľudí, ktorí sa na tom podieľali. Aj keď bolo úrody menej, na kvalitu sa sťažovať nemôžeme.
Vo februári sa môžete tešiť na novinky.

BORPIKNIK 2022

Lahodné víno, chutné dobroty, prechádzky vinohradmi a k večeru príjemná hudba v podaní kapely NowEmber bude určite dobrým dôvodom, prečo u nás stráviť pohodový sobotňajší večer.

Danube Wine Challenge

Danube Wine Day Nové Zámky 2022

Ďakujeme všetkým, ktorí prišli včera na podujatie Danube Wine Day 2022 Nové Zámky a zastavili sa aj u nás.🥂
Veríme, že ste sa cítili rovnako dobre ako my, sme nesmierne radi, že vám naše vína chutili a tešíme sa, kedy sa opäť raz stretneme na tomto podujatí v inom meste.
Vďaka patrí aj organizátorom Danube Wine Challenge .
Na zdravie!

Bathory red blend I.

Niekedy si vína rôznych odrôd alebo ročníkov pýtajú spojenie.
Dokážu sa navzájom podporiť a výsledok je o to krajší.
Rozhodli sme sa preto vydať ďaľšiu líniu vín – Bathory blend.
Pomenovanie hrdo poukazuje na pôvod a terroir obce Bátorove Kosihy.
Víno z odrôd Cabernet franc, Merlot a Dunaj.

Fľašujeme nové vínka

Rizling Rýnsky 2021

Merlot 2020

Cabernet Franc 2020

DANUBE WINE CHALLENGE 2022

GOLD MEDAL

Ťažko nájsť súťaž, v ktorej robia zvlášť kategóriu pre oranžové vína. O to je to vzácnejšie, keď je to pod patronátom OIV – International Organisation of Vine and Wine, zároveň aj členom VINOFED – Svetovej federácie veľkých medzinárodných súťaží vína a destilátov. Je to možnosť získať spätnú väzbu od skúsených degustátorov na víno vyrobené menej známou metódou. A ako dopadlo to naše?
VELTLÍNSKE ZELENÉ ORANGE 2020 získalo až 90,2 bodov, vďaka čomu sa dostalo medzi najlepšie vína medzi súťažnými vzorkami a tak získalo zlatú medailu.

Oranžové víno sa líši od bieleho vína hlavne dĺžkou macerácie. Po pomletí hrozna prebehne lisovanie až po alkoholickej fermentácii, zatiaľ čo u bielych vín je potrebné lisovať ešte pred fermentáciou. Vďaka dlhšiemu kontaktu so šupkami sa do vína dostane oveľa väčšie množstvo farbív a fenolických látok, vďaka čomu víno získa na tento štýl, typickú silnejšiu farbu a trieslovitú chuť. Podrobný popis vína nájdete tu: https://bonawinery.sk/produkt/veltlinske-zelene-orange-2020/

Víno Bojnice 2022

GOLD MEDAL

Prednedávnom sa konal 22. ročník sútaže Víno Bojnice, v ktorej zažiaril aj náš tradičnou metódou vyrobený sekt a ohodnotený bol ako jeden z najlepších v kategórií šumivých vín. S vínom SEKT BÓNA 2020 ste sa mohli stretnúť na našich degustáciách. Je to naša uvítacia vzorka. Doma si ho však kľudne dajte ako aperitív párovaný s rybou a plodmi mora, dokáže osviežiť krémové polievky, alebo len tak samotne. Hlavne si ho otvorte keď niečo oslavujete.

INTERNATIONAL ROSÉ CHAMPIONSHIP KRAKÓW

SILVER MEDAL

Teší nás, že vína Bóna Winery pravidelne bodujú aj v medzinárodnej konkurencii, na náročných zahraničných súťažiach. Tentokrát z Prahy si nesieme ocenenia – PWT je to jediná súťaž v okolí, na ktorej sa hodnotí inak ako to býva zvykom. Na 6. ročníku medzinárodnej súťaže v Krakove hodnotili len 15 experti z 13 krajín, medzi ktorými boli aj odborníci s titulom Master of Wine, ktorý je braný ako najvyššia kvalifikácia vo vinárskom svete. V prísnej porote vedenej Elizabeth Gabay MV získanie striebra, ktoré sa udeľuje od 86 do 88 bodov, vo svetovej konkurencii od Austrálie až po Chile potvrdzuje, že naše víno Intuícia 2021 obstojí aj v najnáročnejšom svetovom merítku.

PRAGUE WINE TROPHY 2022

2x GOLD MEDAL

Teší nás, že vína Bóna Winery pravidelne bodujú aj v medzinárodnej konkurencii, na náročných zahraničných súťažiach. Tentokrát z Prahy si nesieme ocenenia – PWT je to jediná súťaž v okolí, na ktorej sa hodnotí inak ako to býva zvykom. Hodnotí sa porovnávacou metódou – vína sú podávané v skupinách, degustátori dostanú viacej priestoru na debatu, na porovnávanie rôznych štýlov a všímajú si, ako sa vyvíjajú vína v pohári s odstupom času. Zároveň je to najväčšia medzinárodná súťaž čo sa týka počtu vín v Českej republike. Naše ocenenia:
Breslava 2021 – GOLD MEDAL
Intuícia 2021 – GOLD MEDAL

FRANKFURT INTERNATIONAL TROPHY 2022

2x GOLD MEDAL, 1x SILVER MEDAL

Ešte sme vám ani poriadne nestihli predstaviť všetky naše nové vína z jarného flašovania a niektoré z nich sa už môžu pýšiť prestížnymi oceneniami 😉 Vo Frankfurte nás ocenili:

Rizling vlašský 2020 – Gold Medal
Inšpirácia 2021 – Gold Medal
Breslava 2021 – Silver Medal

2 STARS WINERY

Za každým úspechom sa ukrýva kus tvrdej práce, sme radi, že tú našu prácu a hlavne výsledky oceňujete nielen vy, ale aj odborníci na medzinárodnej úrovni..

AWC Vienna 2021 – najväčšia vinárska sútaž na svete, na ktorej sa hodnotilo až 12 500 vzoriek.
Vrámci súťaže sú udelené aj špeciálne ocenenia, jedným z nich je Star Winery, ktoré podľa 6 najúspešnejších vín udeľuje vinárstvam hviezdičky.
Z možných troch⭐⭐⭐ (čo už musí byť fakt extratrieda, pretože len 60 vinárstiev z 1600+ producentov ich dostalo) sme získali dve hviezdičky.
Podľa AWC Vienna 2021 sme v TOP 10 SK producentov!🔝 🥂👌⭐⭐Síce je to len jedna súťaž z mnohých a vidíme ešte dlhú cestu, ktorá je pred nami, veľmi nás tešia takéto výsledky.

(VIDEO) V NA DÚŠOK s Petkom

podcast chutnali náš Cabernet Franc 2018 🍷👌

A ako im chutilo si môžete pozrieť vo videu 😉 od 24.minúty.

Sekt Bóna '19

Rozširujeme portfolio

Prvý klasickou metódou vyrobený sekt z nášho vinárstva, kde 70% tvorí Chardonnay a 30% Pinot noir. Ideálne na oslavy a sviatky

VINOTÉKA

Rozhovor v októbrovom čísle časopisu

V októbrovom čísle časopisu VINOTÉKA si môžete prečítať všetko o našom vinárstve. O našich začiatkoch, filozofii, ako aj významných oceneniach, ktoré naše vína získali tento rok.

STRIEBORNÁ MEDAILA

AWC Vienna

Na medzinárodnej súťaži AWC Vienna, ktorá sa uskutočnuje vo Viedni, tento rok súťažilo 11.232 vín od 1.510 vinárov z 41 krajín sveta. Je to oficiálne najväčšia súťaž na svete, kde naše víno získalo striebornú medailu. Tešíme sa z úspechu vína Inšpirácia 2019!

Úspech nášho vinárstva

Národný Salón Vín

Prvý veľký úspech nášho vinárstva - Cabernet franc 2018 sa dostal do Národného salónu vín! V roku 2020 patrí medzi 100 najlepších vín na Slovensku.

ROZVOZ

ROZVOZ vína pre zákazníkov priamo domov

Nové Zámky, Komárno, Štúrovo a okolie dovoz ZDARMA pri odbere minimálne 1 kartónu. Dovoz po dohode možný aj do iných miest.

Nový sud

Nový prírastok do rodiny! Máme nesmiernu radosť, už aby bol naplnený!

Wine & Spirits Follow us on instagram

Made with love by Qode Interactive

X