Naše vinárstvo

O NÁS

Staviame na minulosti, pozeráme do budúcnosti, tvoríme v prítomnosti.

Terroir

Vinárstvo Bóna Winery sa nachádza na juhu Slovenska, v obci Bátorove Kosihy. Pri návšteve nášho vinárstva vás očarí výhľad z vinohradu na Dunaj a vrchy Gerecse. Práve tieto kopce sú najvýznamnejším prvkom miestneho terroiru. Oblasť je v priemere najteplejšou oblasťou Slovenska a spolu s jedinečnou pôdnou štruktúrou vytvára predpoklady na dopestovanie hrozna najvyššej kvality.

Našou úlohou je dostať tú kvalitu do fliaš, ktoré si nájdu cestu až k vám.

Víno

V línií ‘fresh’ robíme vína, ktoré sú ľahko piteľné, ľahko zrozumiteľné a sú určené na rýchly konzum. Prevládajú primárne arómy z hrozna, ktoré pôsobia sviežo a ľahko. Z bielych odrôd pestujeme Veltlínske zelené, Rizling vlašský, Rizling rýnsky a Muscatt Golden, z modrých odrôd to je Merlot a Cabernet franc. Vína z produkcie Bóna Winery, sú neodmysliteľnou súčasťou každej rodinnej vinotéky alebo lokálneho wine shopu a môžu sa pochváliť aj niekoľkými významnými oceneniami, na ktoré sme právom hrdí.

V línii „low intervention“ sú vína, ktoré vyrábame s čo najmenším zásahom. Ctíme si zvyky a tradície našich predkov vinárov a tiež myšlienku „víno sa vie vyrobiť aj samo, je potrebné len zabezpečiť podmienky“. Do procesu výroby tak zasahujeme len pre zachovanie zdraviu vína. Naším cieľom je pri výrobe zachovať odtlačok vinohradníka, vinára a ročníka, aby sme vytvorili jedinečné víno, ktoré vás svojou chuťou vtiahne do svojej hĺbky.
Ochutnajte víno priamo na mieste, kde sa rodí.

Vinohrady

V našom vinohrade sa zameriavame na kvalitu a nie kvantitu. Hospodárime ekologicky a snažíme sa zaťažovať životné prostredie čo najmenej. Zásadne využívame biologickú ochranu viniča a pracujeme na vytvorení vinohradu s vlastným silným imunitným systémom. Sme súčasťou vinohradu a zároveň tvorcami vína. Chceme vybudovať systém, ktorého kolobeh nie je človekom prerušovaný, ale podporovaný. Plody naše práce sa nám cez víno odvďačia.

Bóna Winery

d

2013

Prvé začiatky spracovania a fľašovania vín.

2015

Začatie rozsiahlej rekonštrukcie starej pivnice s prístavbou ubytovacích priestorov a vinárskeho domu. Prvá výsadba na ploche 1,2 ha

d

2016

Redizajn loga do súčasnej podoby

2017

Uvedenie na trh rady naturálnych vín

d

2018

Dalšia výsadba viniča na ploche 1 ha. Obnova strojového parku vo vinohradníctve

2020

Výsadba viniča na 1ha. Obnova a rozšírenie technológie vo vinárstve.

Wine & Spirits Follow us on instagram

Made with love by Qode Interactive

X