Naše vinárstvo

O NÁS

Staviame na minulosti, pozeráme do budúcnosti, tvoríme v prítomnosti.

Terroir

Vinárstvo sa nachádza v obci Bátorove Kosihy, v Južnoslovenskej oblasti. Pri návšteve vinárstva vás na prvý pohľad očarí výhľad z vinohradu na Dunaj a vrchy Gerecse. Presne ony sú najvýznamnejším prvkom miestneho terroiru. Oblasť je v priemere najteplejšou oblasťou Slovenska. Spolu s jedinečnou pôdnou štruktúrou vytvárajú predpoklady na dopestovanie hrozna najvyššej kvality.

Našou úlohou je už len dostať tú kvalitu do fliaš.

Vinohrady

Vo vinohrade pracujeme na úkor kvantity a v prospech kvality. Snažíme sa zaťažovať životné prostredie čo najmenej, preto hospodárime ekologicky. Ochranu robíme biologicky a snažíme sa vytvoriť vinohrad, ktorý má silný vlastný imunitný systém. My sme súčasťou tohto vinohradu a zároveň tvorcami vína. Chceme vybudovať systém, ktorého kolobeh nie je človekom prerušovaný, ale podporovaný. Ono sa to cez vína odvďačí.

Víno

V základnej línií robíme vína, ktoré sú ľahko piteľné, ľahko zrozumiteľné a sú dané na rýchly konzum. Prevládajú primárne arómy z hrozna, ktoré pôsobia sviežo a vedia vaše všedné dni urobiť krajšími.

V línií natural sú vína, ktoré sú vyrobené s čo najmenším zásahom počas výroby. Sú podradené myšlienke, že víno sa vie vyrobiť aj samo, len podmienky k tomu je potrebné zabezpečiť. Je to spôsob, akým robili víno aj naši predkovia. Zasahujeme do vín len v prípade nevyhnutnej potreby, aby sme zachovali miestny terroir. Zachovávame odtlačok vinohradníka, vinára, ročníka, aby sme vytvorili jedinečné víno. Sú to vína, ktoré si vyžadujú hlbšie vnímanie. Aj keď si človek myslí, že toho nie je schopný, nakoniec ho víno vtiahne so sebou.

Najlepšie je to vyskúšať.

Prechutnať víno priamo na mieste, kde sa rodí. Je to najlepší spôsob, ako vína pochopiť.

Bóna Winery

d

2013

Prvé začiatky spracovania a fľašovania vín.

2015

Začatie rozsiahlej rekonštrukcie starej pivnice s prístavbou ubytovacích priestorov a vinárskeho domu. Prvá výsadba na ploche 1,2 ha

d

2016

Redizajn loga do súčasnej podoby

2017

Uvedenie na trh rady naturálnych vín

d

2018

Dalšia výsadba viniča na ploche 1 ha. Obnova strojového parku vo vinohradníctve

2020

Výsadba viniča na 1ha. Obnova a rozšírenie technológie vo vinárstve.

Wine & Spirits Follow us on instagram

Made with love by Qode Interactive

X