Üdvözöljük!
A múltra építünk, a jövőbe tekintünk, a jelenben teremtünk.
Egy kicsi, fejlődő borászat vagyunk.
Minden nap azon dolgozunk, hogy Önökhöz a lehető legjobb bor kerüljön, amit Bátorkeszi terroir-ja nyújthat. Folyamatosan keressük azokat a borkészítési módszereket, amelyek minden érzéket kielégítve minőségi borokat kínálnak Önöknek. Ezért egyesítjük a modern technológiát az őseink borkészítési hagyományával, akik már évszázadokkal ezelőtt készítettek bort a Szentlászló Dűlőn.
Bátorkeszi
A hely, ahol boraink születnek
Elhelyezkedése
Bátorkeszi község Nyitra megye déli részén, az Érsekújvár, Párkány, Komárom városok által bezárt háromszög belsejében fekszik, közel azonos távolságra mindhárom említett várostól. A település a maga megközelítőleg 3500 lakosával a Komáromi járás második legnagyobb faluja
Történelem
Mozgalmas történelme során az Esztergom vármegyéhez tartozó Bátorkeszi volt többek között az esztergomi érsekség, a Guti Ország, a Báthori, a Pálffy család birtoka, de lakosai a török korban évtizedekig az Oszmán Birodalomnak fizettek fejadót. Területén olyan híres történelmi személyiségek fordultak meg, mint Luxemburgi Zsigmond király, Bottyán János, vagy Görgey Artúr és vezérkara.
Mezőgazdaság és Ipar
Bár a község lakossága egészen a legutóbbi évtizedekig főleg mezőgazdaságból tartotta el magát, a 18. század első felében a források nagyobb számú iparos jelenlétét rögzítik. A reformkor kezdetén Bátorkeszi egyike Esztergom vármegye nyolc nagyobb uradalmának. Nagyjából egy évtizedig itt működött Magyarország másodiknak alapított cukorgyára. A 19. század második felében Kováts Józsefnek, gyümölcsnemesítő református lelkésznek a tevékenysége bírt nagy jelentőséggel, akinek ízletes szőlőjét a hagyomány szerint Ferenc József bécsi udvarában is dicsérték. A századfordulón két szeszgyár és egy sörgyár is működött a településen.
Borvidék
Valószínű azonban, hogy Bátorkeszi lakosainak nagyobb része ennek ellenére a régmúlt időkben borivó volt. A termékeny Duna menti-alföldön 4588 hektárnyi területen fekvő nagyközség déli része síkvidék, míg északon, északnyugaton kisebb nagyobb dombok találhatók. Itt alakult ki az idők során a bátorkeszi borvidék, melynek centrumát két dűlő, a Galambos és a Szentlászló képezi. Számos család foglalkozott és foglalkozik a mai napig amatőr szőlőműveléssel. Pontosabban a 2006 óta évente megrendezésre kerülő Bátorkeszi Borfesztivál változást hozott. Több szőlősgazda, látva a borkultúra iránt megnövekvő érdeklődést, igényesebb, minőségibb termelői tevékenységbe fogott. A bátorkeszi szőlő- és bortermelés elindult a professzionalizálódás útján